KKK

MIS IMELIKE AASIA HIEROGLÜÜFIDEGA TOOTEID TE PAKUTE? 

Me pakume Jaapanis väljamõeldud ja Jaapanis toodetud autohooldustooteid. Jah, oleme nõus, et tooted ei jäta esmapilgil väga Ameerikalikku ja "Made in Europe" välimust. Kõik tooted kuuluvad Jaapani ettevõttele Soft99. Tegemist on ettevõttega, millel on pikk ajalugu ning tänaseks on tegemist suurima vahatootjaga Jaapanis. Soft99 turunduslik lähenemine ongi jätta toodetest "Made in Japan" mulje. See võib jätta eestlasele kas siis võõra või hoopiski eksootilise mulje. Hetkel on Euroopa Soft99 tootedest väga vamustuses ja reklaam liigub suust-suhu väga kiiresti.

MIKS AUTO VAHATAMINE ÜLDSE VAJALIK ON?

Autovaha.ee ei käsi ega sunni mitte kellelgi vastu tahtmist meie tooteid soetada. Kui Teie arvates on auto eest hoolt kandmine mõttetu, siis see on Teie valik. Antud keskkond on loodud nendele inimestele, kes leiavad, et samamoodi nagu armatuur ja jalamatid võiksid puhtad olla, võiks ka auto pealmine pind olla puhas, viisakas ja meeldiv. Igaüks ikkagi otsustab ise, mis on talle kõige parem... Autovaha.ee blogipostitus antud teema kohta.

MIS ON PARIM AUTOVAHA, MIDA TE MULLE PAKKUDA SAATE?

*Juhul, kui Teid huvitab pikaajaline püsivaha, siis "Fusso Coat." Seda ei arva mitte ainult Autovaha.ee vaid ka paljud reaalsed kasutajad Euroopas ning UK ajakiri AutoExpress (kes tegi 24 erineva vahaga 2015 ja 2016 eksperimendi ja võitjaks osutus "Fusso Coat"). Autovaha.ee klientide arvates on hind ja kvaliteet tasakaalus ning vaha kestab pikaajaliselt. Siit näete Autovaha.ee eksperimenti "Fusso Coat" püsivahaga.

*Juhul, kui Teid huvitab läige, siis naturaalne karnaubavaha "Authentic Premium" võiks sobida Teile. Naturaalsed vahad jätavad sügavama läike, kui sünteetilised vahad. Tavaliselt vahatakse naturaalse autovahaga hobi, uunikum või sportautosi. Rohkem infot leiate meie blogist.

*Juhul, kui Teid huvitab midagi vahepealset, siis meil on pakkuda ka naturaalse ja sünteetilise vahepealset lahendust. "Water Block" on hea autovaha hüdrofoobsuse suhtes ning läige jääb naturaalse ja sünteetilise autovaha vahepeale.

 

KUI KAUA SEE FUSSO VAHA SIIS KESTAB? KAS TÕESTI 12 KUUD?

Jah, see autovaha kestab 12 kuud, kuid mitte Eestis, vaid sellises riigis, kus talvel teedele soola ja keemiat ei panda. Eestis, kandes nõuetekohaselt “Fusso Coat” püsivaha kevadel peale, kestab efekt autokerel varatalveni. Vahakihi kestvust kerel mõjutavad erinevad faktorid.

Näiteks:
* Kas autot on poleeritud?
* Kui puhas on autokere enne vahatamist?
* Kas eemaldate kerelt pigitäpid?
* Kui eemaldate pigitäpid, siis millega plaanite pigieemaldusvahendi pärast protseduuri kerelt maha pesta?
* Kas kasutate puhastava toimega autošampooni enne vahatamist?
* Kui plaanite autot pesta enne vahatamis nõudepesuvahendiga, siis Te olete vales kohas...
* Kas kerel on palju väikseid kriime? Kas kere on tänu kriimudele matistunud? Kriimude vahele jääb mustus kinni ja selle saab eemaldada puhastussaviga.
* Kas teete puhastussaviga (clay bar) kerele süvapuhastuse enne vahatamist?
* Millal plaanite autot vahatada? Kevadel, suvel, sügisel, talvel?
* Millist tehnikat kasutate auto vahatamisel?
* Kui hoolikalt vaha peale kannate?

* Mitu kihti vaha autole kannate?
* Kui kaua lasete vahal kuivada?
* Kas sõiduk on 24 tundi (talvel rohkem) pärast vahatamist vihma, lörtsi ja lume eest kaitstud?
* Kui mitu kilomeetrit Te keskmiselt ühe kuu jooksul sõidate?
* Kas liigute rohkem maal, linnas või maanteel?
* Kui mitu korda kuus/kvartalis/aastas autot pesete?
* Kuidas ja millega autot pesete? Eelleotus (vahasõbralik või kange talve vahend), autopesukinnas või lumehari (lumehari ei ole pesemiseks hea mõte), kvaliteetne vahasisaldusega autošampoon


Kõik eelnev määrab rolli ja pärast nendele küsimustele vastamist on võimalik anda umbkaudne vastus. Mida puhtam on kere enne vahatamist, seda pikemaajalisema tulemuse saavutate. Siin on näide Saksamaal saavutatud tulemusest. "Fusso Coat" püsivaha kanti peale kevadel ja sõideti poole aastaga 10 000 kilomeetrit. Kuidas vaha peale kanti ja mis vahendeid eelnevalt kasutati, seda Autovaha.ee sakslase käest ei küsinud...

 

MIS VAHE ON SÜNTEETILISEL, POOLSÜNTEETILISEL JA NATURAALSEL AUTOVAHAL?

Vastuse leiate Autovaha.ee blogist.

 

KAS TOHIN KASUTADA TUMEDAT VAHA HELEDA VÄRVIGA AUTO KEREL JA VASTUPIDI?

Kasutades tumedat vaha tumeda värviga auto kerel ja heledat vaha heleda värviga auto kerel, saavutate parima läike. Oleme testinud tumedat vaha heleda värviga autol ja vastupidi ning vahe ilmnes vaid läikes. Läiget uurides, ei olnud märgata küll väga kardinaalset erinevust, aga erinevus oli siiski olemas. Oletame, et Te omate tumeda värviga autole mõeldud vaha ja sõber/tuttav sooviks seda katsetada oma heleda värviga autol, siis võite seda julgelt proovida anda, kuna Jaapani autovahad ei riku auto värvkatet.

 

AGA MIS SIIS KUI MUL EI OLE JAAPANI AUTO?

Auto värvkatte kõige pealmine kiht on lakk. Kõikide autode tehased katavad värvi lakiga ning millises riigis auto toodetud on, ei oma auto vahatamisel tähtsust.

 

KAS MA PEAKS AUTO EELNEVAT ÄRA POLEERIMA?

Hea küsimus. Selleks, et sellele küsimusele vastata, peaks oma silmaga auto värvkatte seisukorda nägema. Peale selle on poleerimine tegevus, mida ühe korraga ära ei õpi ning liiga sügavalt poleerides on oht värvkate ära rikkuda. Soovitame Teil lasta profesionaalidel autot poleerida. Auto poleerimisest saate lähemalt teada meie blogist.

 

SELLE AUTO VAHATAMISE VÕIKS KEEGI TEINE MINU EEST ÄRA TEHA…

Pole probleemi. Autovaha.ee tooteid kasutab Midnight Club autohooldus. Tegemist on usaldusväärse teenusega ning hea tulemus on tagatud. Autovaha.ee meeskond valib, kellega nad koostööd teevad. Meeskond hindab Jaapani kultuuri ning usaldusväärsus on Jaapani kultuuris väga tähtis!

MUL ON VANEM AUTO JA SEDA ON JUBA EELNEVALT POLEERITUD.

Siis Te olete juba õiges kohas. Kui autot on eelnevalt poleeritud, siis on vägagi soovituslik autot vahatada. Selleks, et uusi kriime juurde ei tekiks ja et väga tihti ei peaks autot vahatama soovitame Teil kasutada "Fusso Coat" püsivaha.

KUI TIHTI PEAKS AUTOT VAHATAMA?

Oleneb, millist vaha Te kasutate ja kui kaua vahakiht kerel kestab. Tavaliselt peetakse normaalseks autot püsivahaga vahatada enne ja pärast talve, sest talvel on värvkatte jaoks üsnagi ekstreemsed tingimused.

AGA MUL ON TÄIESTI TUTTUUS AUTO, MILLIST VAHA MA SIIS PEAKSIN KASUTAMA?

Sellisel juhul on meil hea meel Teie üle, sest uued autod tegelikult vahatakse juba esinduste poolt ära. Kuid kui Teil on esinduse poolt pealekantud vaha juba vaikselt maha kuluma hakanud, siis soovitame Teil mõelda uue vahakihi pealt. Autovaha kaitseb autokeret UV kiirguse (pleekimine), mustuse ja happevihmade eest. Tänu vahale kestab uue auto värvkate kauem värskena ning see võib tulevikus autot müües ka auto hinda tõsta. Uuele autole sobib nii sünteetiline kui ka naturaalne autovaha.

VAADATES VASTU VALGUST ON KEREL PALJU VÄIKSEID KRIIME, KAS NEID SAAB PEITA?

Jah, saab küll. Selleks on kaks varianti. Kasutada naturaalset autovaha "Authentic Premium" või kasutada kriimude peitmiseks mõeldud spetsiaalset sünteetlilist autovaha "Scratch Clear." Siinkohal tuleks eelnevalt selgeks teha kas:

a) autot on eelnevalt poleeritud ja kuid töö on läbi viidud hooletult. Vaadates vastu valgust näete kerel hologrammi. Sellisel juhul on Teil meie vahadest kasu. Kui olete lasknud oma auto ära poleerida, siis kontrollige kohe pärast auto kättesaamist värvkatte seisukorda. Kui kerel on hologramm, siis Teil on õigus pöörduda tagasi töökotta ja nõuda töökojalt vigade parandamist. Korralik ja kvaliteetne töökoda ei jäta kerele hologramme!

b) omate uuemat autot ja olete seda lumeharjaga pestnud või käinud automaatpesulas. Järgnev oleneb situatsioonist. Kui olete kodustes tingimustes autot pestnud, siis ei teki kriimude peitmisel probleemi. Kui olete autot pestnud automaatpesulas, siis võib juhtuda, kriimude peitmisest on kasu, kuid võib ka juhtuda, et värvkate vajab poleerimist. Oleneb sellest, kui tugevalt ja sügavalt on lakikihti kahjustatud. Kui kriime on palju, siis kriimude vahele jääb mustus, mustuse saab eemaldada puhastussaviga.

c) Te ei tea auto ajalugu, kerel puudub läige ning värvkate on pärast pesu tuhm. Sellisel juhul soovitame Teil poleerimisele mõtlema hakata.

 

KUI KERELE KANDA KAKS VAHAKIHTI, SIIS KAS VAHAD VÕIVAD ERINEDA? 

Kui mõtlete, et kannate kerele esmalt sünteetilise ja selle peale naturaalse autovaha, siis jah, see on lubatud. Võite katteid nii-öelda mix-ida. Näiteks võite kriimude peitja peale kanda püsivaha. Kuna vahad on olemuselt erinevad, siis soovitame pärast esimese vahakihi pealekandmist oodata 24 tundi (20C temperatuuri juures). Pärast seda kandke kerele teine vahakiht. Juhul, kui soovite seda teha talvel, siis vastavalt temperatuurile ja niiskusele tuleb mõnikord isegi kauem oodata.

MU AUTOL ON KAMEELEON VÄRV, MILLINE VAHA JÄTAKS HEA EFEKTI?

Teie autol on väga eriline värv! Kui soovite head efekti, siis "Wather Block" on parim valik. "Wather Block" toob ka pärlmutter efekti meeldivalt välja.

 

MU ON AUTOL MATT VÄRV, MILLINE AUTOŠAMPOON ON KÕIGE ÕIGEM?

Puhastava toimega autošampoon "Neutral Shampoo Creamy Type" on kindla peale minek.

 

KAS REHVIVAHA VÕI REHVI LÄIGESTAJA ON VAJALIK?

See sõltub juba Teist endast. Kui pestakse autot, siis tavaliselt rehvide pesemisele suurt rõhku ei panda. "Nad saavad ju nii või naa uuesti mustaks..." Rehvivaha või rehviläige ongi selleks mõeldid, et rehvid ei saaks uuesti mustaks. Kui kere ja veljed on puhtad, kuid rehvid porised ja mustad, siis üldmulje jääb ikkagi selline, et auto vajab endiselt pesu. Oma olemuselt ja efektilt on erinevaid vahendeid rehvidele. Uue rehvi efekti tagab rehvivaha ning läike saavutamiseks pakume rehvi läigestajat.

KAS TEIL KLAASIVAHA KA VALIKUS ON?

Glaco Ultra on klassikaline klaasivaha, mis kestab nõuetekohaselt peale kandes üsna kaua. W Jet Strong-i puhul on tegemist klaasispreiga, mida võib ka vihmasajus peale kanda. 

KUI KAUA GLACO ULTRA KLAASIVAHA KESTAB?

Siinkohal saab tõmmata paralleeli autovahaga. Kõik oleneb väikestest asjadest. Kui puhas on klaas enne vahatamist, millist klaasipesuvedelikku Te kasutate jne. Klaasivaha eluea pikendamise eesmärgil soovitame teha puuteta autopesu või siis kasutada pehmet autopesukinnast ja kasutada vahasõbralikku autošampooni.